• Beseda s pani spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou

• Dňa 22.11. mali naši žiaci možnosť stretnúť a osobne spoznať poetku, spisovateľku, novinárku a autorku slovenských povestí pani Zuzanu Kuglerovú, ktorá prijala naše pozvanie na besedu. Pani spisovateľka preslávila Petrovice knihou Čarodejnica z Petrovíc. Porozprávala nám o tom, kto a kedy jej dal námet na túto knihu, o svojej tvorbe a prezradila aj pár maličkostí zo svojho života. Žiaci zasypali pani spisovateľku zaujímavými otázkami, na ktoré im s radosťou odpovedala. Prečítala nám kúsok z jednej z najnovších kníh Čert v sukni, ktorú si žiaci mohli aj kúpiť. Nechýbala autogramiáda, fotenie a samozrejme gratulácie. Pani spisovateľka oslavuje totižto zajtra narodeniny. Na besedu zavítal aj pán starosta, ktorý sa poďakoval pani Kuglerovej za jej návštevu Petrovíc, za prezentáciu obce a ako správny muž nezabudol na kyticu. Tak teda všetko najlepšie pani spisovateľka, veľa tvorivých chvíľ a nápadov. Ďakujeme za krásne a podnetné dopoludnie.